Це наше рідне, українське : збірка поезії, 2024. — 216 с.

Придбати книгу

Людина
Урок у початковій школі

Тема: Підсумковий урок по темі «Людина».

Мета: Розширювати поняття дітей про себе як людину, українця, який живе в своїй державі. Про те, що дитина росте, розвивається, привчається до праці, вчиться, щоб стати щасливим, успішним у житті. Розвивати навички до праці, вміння вчитися, виробляти хороші риси характеру, вміння себе перемагати. Виховувати бажання бути вихованим, розумним, працьовитим і щасливим.

Матеріал до уроку: Вірші, прислів’я, загадки, малюнки, картини природи рідного краю.

Ти у світі людина, розумна, земна.
Ти частинка природи — людина.
І таких більш немає, така ти одна —
Неповторна у світі, єдина.
Для добра і для щастя приходиш ти в світ,
То ж не гайся, старанно учися.
І з дитячих, ще зовсім малесеньких літ,
Силу волі гартуй і трудися.

Актуалізація знань

Зараз ми подумки полетимо на літаку вздовж кордонів нашої України. Сідаємо на найбільший літак у світі, який зробили в Україні, а називається він «Руслан» і відправляємось у подорож. Спочатку ми полетимо на схід, потім на північ, захід і південь. Які країни ми побачимо поруч з нашою державою на сході? (Росію). На півночі? (Білорусію). На заході? (Польща, Словаччина, Угорщина, Румунія, Молдова, Румунія). Які моря побачимо на півдні? (Чорне і Азовське моря). Вчитель показує на карті країни, з якими межує Україна. То чи велика наша країна, діти? Вона велика. Є в ній великі ріки: Дніпро, Дунай, Дністер, Буг і багато менших рік. А яка річка чи струмочок або озеро є в нашій місцевості? А ще є гори, як називаються гори в Україні? (Карпати і Кримські.) Хто був у горах? Опишіть словами красу гір. А є ще степи, поля і багато лісів. (Вчитель показує картини природи рідного краю). І є в нашій країні найбільше багатство — це люди. Їх понад п’ятдесят мільйонів. І всі ми серед них, живемо в людському суспільстві. А бути людиною дуже непросто, тому що потрібно вчитися, працювати, знати правила поведінки і культури і любити працю, щоб жити щасливо. Зараз клас буде працювати в групах. Тепер ви пересядете на свій транспорт і відправитесь у подорож, звідки привезете нам цікаві відомості ось про що. (Вчитель для кожної команди дає завдання в письмовій формі і повідомляє про це класу).

1 група — довідається про те, де виникли перші школи, де вони з’явилися в Україні, хто в них вчився і як, і розкажете про нашу державу освічених людей. Чому треба вчитися?

2 група — дізнається про те, які правила були колись у школі і які тепер, та чому їх треба вчити і виконувати. І для чого людині треба бути культурною?

3 група — розкаже нам про те, що таке людське «Я», про характер людини і яким треба бути. Чому треба мати хороші звички?

4 група — розповість все про зовнішність і акуратність та чому на це звертається така велика увага. Чому зовнішність відіграє велику роль у житті людини?

5 група — доведе, як можна досягти успіху, що для цього треба робити, щоб бути щасливим. Чому треба полюбити працю?

У кожного з вас є транспорт, виберіть собі капітана і вирушайте в дорогу. На підтвердження своєї розповіді ви повинні мати прислів’я, загадки, вірші і малюнки, тому що до уроку ви готувалися зарання.

У вашому розпорядженні 10 хвилин, а ваші машини швидкісні, тому ви встигнете. Капітани! На старт! Поїхали!

Діти працюють в групах. Першою виступає команда, яка швидше справилася з завдання. Відповідає хтось із групи, його доповнюють члени команди. Виграє та команда, яка найбільш чітко і зрозуміло виступила, використовуючи прислів’я, загадки, вірші і малюнки по даній темі.

Підсумок уроку.

Подякувати автору

4149 6293 5206 2541

Красоткіна Надія Григорівна

Відеозаписи у виконанні та за участі Надії Красоткіної.

Перегляньте усі відеозаписи на YouTube

Відеозаписи творів Надії Красоткіної у виконанні дітей та дорослих.

Перегляньте усі відеозаписи на YouTube