Це наше рідне, українське : збірка поезії, 2024. — 216 с.

Надія Красоткіна. Це наше рідне, українське

У цій книзі зібрані вірші про наш рідний край, його красу і неповторність; про традиції українського народу, його культуру і побут; про доброту як характерну рису українців; про українську мову, щоб розкрити перед читачем її багатство і красу, її співучість і м’якість, щирість і дотепність.

Вартість книги — 170 гривень.

4149 6293 5206 2541

Красоткіна Надія Григорівна

Привчити дитину до читання
Поради та настанови батькам про виховання та навчання дитини у сім’ї

Книжки, книжки… Тепер їх так багато!
І кожна з них у світ своє несе.
Новенька книжка — це у домі свято,
Вона нам може розказати все!
І як навчитися плести і вишивати,
Як змайструвати стільчика й стола,
Коли і що, та як кому сказати,
Щоб мудра думка у словах була…
Книжки нас вчать, як в цьому світі жити,
І як творити, й по життю іти…
Тож до книжок нам треба поспішити,
Щоб мудрість і знання у них знайти.

Книга вже давно увійшли в життя кожної людини і без неї ми не уявляємо себе сьогодні, адже з неї ми можемо дізнатись про все на світі: про безмежні глибини і таємниці космосу, про землю і море, про жителів лісів. полів, морів, океанів, річок і боліт, про різні народи, які населяють нашу Землю, про різну дивину і найчарівнішу казку. Книжка несе в собі велику інформацію про все на світі і зберігається довго. Її можна читати і перечитувати по кілька разів, вона може зберігатися століттями і доносити до майбутніх поколінь знання, якими користувались у минулому, вона несе в собі історію, з якою можна ознайомитись сьогодні і колись в майбутньому. Книга не тільки несе знання, нові повідомлення, а й зберігає людську пам’ять. От тому книга для людини просто безцінна! Але до книги дитину треба привчати змалку, щоб дитина прагнула читати і розвивати себе за допомогою читання книжок, щоб дитина вміла захопитися читанням і шукала в них розраду та захоплення. Тому батьки з перших днів життя дитини, повинні їм читати книжки, показувати в них гарні малюнки, вчити з них вірші та оповідання, показувати, як знаходити в книжках інформацію, вчити користуватися словниками, щоб діти вміли знаходити незрозумілі слова і пояснення до них. З маленького віку треба показувати різні книжечки і наголошувати, що в них цікавого, які малюнки там зображені, які події висвітлені, про що цікаве можна дізнатися з книжки, тобто зацікавлювати дітей, щоб вони потяглися до книжок, щоб дітям захотілося розвиватися за посередництвом книги, щоб діти потяглись до знань, як до прохолодного джерельця в спеку. Читання — це дуже важливо і життєво необхідно, щоб мати знання і мудро жити у світі. Тому щовечора малим діткам читайте на ніч казочку або оповідання чи вірш і пам’ятайте, що вміння слухати теж дуже важливе для розвитку дитячої уваги. А коли вже ваші діти самі навчилися хоч трішечки читати, то щовечора читайте разом з ними: абзац — ви, кілька речень — дитина, а коли вже навчиться читати добре і переказувати, то нехай перед сном щовечора візьме за звичку хоч 20-30 хвилин почитати улюблену книжку. А батьки повинні за цим процесом слідкувати і нагадувати та заохочувати… Так ви виробите в дитину звичку читати, але це треба робити постійно, не зважаючи на свята і вихідні, регулярно, щоденно, щоб дитина звикла до цього і у неї виробилась постійна звичка. Що це дає? А дає дуже багато! Адже дитина звикне до режиму — це раз! По-друге, вона навчиться слухати і думати, мріяти і фантазувати; по-третє, вона захопиться читанням і проникне любов’ю до книжки! А це головне, бо книжка несе певні знання і дитині легко буде ними оволодіти, краще щось вивчити і це не викликатиме у дитини неприємних відчуттів, а лише бажання пізнати щось нове, цікаве, невідоме. Це неважка робота для батьків, хоч і марудна, але неоціненна для дітей, адже вони привчаться читати книжки, що принесе велику користь для них у розвитку, в пізнанні нового, у навчанні.

А в майбутньому ці діти будуть постійними читачами і книга для них стане систематичним і дуже хорошим захопленням. Людям, які дружать з книжкою, ніколи в житті не буває нудно, вони вміють знайти в житті інтерес, а тому їхнє життя завжди цікаве і насичене, гарне і світле, бо книжка — це мудра порадниця, хороша подруга, яка ніколи не зрадить і не підведе. Недаремно в нашого народу стільки прислів’їв про книжку, бо «Вчення — світ, а невчення — тьма», та й «Мудрим ніхто не вродився, а навчився!», «Потрібно вчиться — завжди знадобиться».

Здається, книжечка маленька…
А скільки мудрості в ній є!
Хоч не яскрава і тоненька,
А сили безліч додає!
Та ще надасть порад багато,
Як, де, коли себе вести…
І як летіти в світ крилато,
Та домагатися мети…
Тому завжди книжки читайте,
Тягніться до книжок щодня!
До знань любов в собі плекайте,
А не блукайте навмання.

Відеозаписи у виконанні та за участі Надії Красоткіної.

Перегляньте усі відеозаписи на YouTube

Відеозаписи творів Надії Красоткіної у виконанні дітей та дорослих.

Перегляньте усі відеозаписи на YouTube