Це наше рідне, українське : збірка поезії, 2024. — 216 с.

Придбати книгу

Будьте здорові, діти!

Мета: поглибити знання дітей про здоров’я; дати поняття про те, що від здоров’я кожного залежить майбутнє нації, всієї України. Розвивати бажання вести активний спосіб життя, дбати про свій фізичний і духовний розвиток. Виховувати інтерес до занять спортом, до ознайомлення з новинками літератури про здоровий спосіб життя.

Матеріал: олівці, аркуші паперу для малювання, на якому зображені порожні кружечки, зошити для читання, ручки, прислів’я, малюнки.

Учитель.

Доброго здоров’я, діти, доброго вам дня.
Хай вам ясно сонце світить у вікно щодня,
Хай сміється мирне небо і дивує світ.
А Земля нехай дарує вам барвистий цвіт,
Бо здоров’я, любі діти, в світі головне.
А здорових і веселих щастя не мине!

Діти, вам подобається ходити в походи? А гратись у веселі ігри? А плавати в морі, в озері чи в річці? (Відповіді дітей.) Це чудово, коли дитина здорова. Тоді їй усе хочеться робити. І відпочивати, і гратися, і вчитися, і займатися спортом. А коли ви захворієте, яке у вас самопочуття? (Відповіді дітей.) Отож людині потрібне здоров’я, щоб учитися, рости і міцніти. Ви сьогодні навчаєтеся в школі, у веселій країні Знань. І шлях цей довгий. Щоб пройти його, треба мати міцне здоров’я, силу волі і велике бажання вчитися. А зустрінуться у нас на шляху не лише радощі, сміх, веселі витівки, а й перешкоди, певні труднощі, що їх треба буде подолати, щоб дійти до вершини під назвою «Перемога». Щоб усе де подолати, кожному з вас потрібно бути здоровим, повним сил та енергії, щоб не пропускати шкільних занять. Отож і почнемо нашу бесіду з побажання всім доброго здоров’я. Ростіть здорові і щасливі, будьте сильні й сміливі, бо здоров’я — всьому голова! Як ви розумієте ці слова? (Відповіді учнів.) У житті найголовніше бути здоровим. Народна мудрість каже: «Було б здоров’я, а все інше наживемо!» Доведіть правильність цього твердження. (Діти висловлюють свої думки.)

Учитель. Діти — це майбутні робітники і вчені, науковці й космонавти, воїни і моряки, працівники поля й лісу, це ті люди, які прийдуть на зміну нинішнім патріотам рідної Вітчизни і будуть відстоювати та захищати її інтереси. А зараз поміркуємо: сьогодні ви ще зовсім маленькі, навчаєтесь у школі, але з кожним роком підростаєте, мужнієте і стаєте мудрішими. Час мине дуже швидко, і ви станете дорослими, великими і сильними. Ви підете навчатись, а потім працювати, будете здійснювати подвиги. Тому треба бути сильними, витривалими, щоб долати перешкоди на своєму шляху, бо їх буде багато, а це означає, що треба бути здоровим. На ваші плечі впаде тягар турбот не лише за себе, а й за свою родину, за свою Батьківщину, бо кожному з нас вона — мати, а матір треба захищати. Лише здорова, сильна і витривала людина може щодня повноцінно і з великою віддачею працювати. Недарма народ каже, що гнила дошка цвяха не приймає. Як ви розумієте цей вислів? (Відповіді дітей.) Хвора і слабка людина не може працювати на повну силу, бо вона думає тільки про те, що в неї болить, а от здоровому все здорово! Здорова людина здатна добре вчитися, чудово працювати, тому вона має силу, здоровий апетит і гарний настрій. А коли діти будуть здоровими, то виростуть з них здорові й сильні дорослі люди, тобто міцна і здорова нація, і буде сильною держава Україна. Бачите, як усе пов’язане між собою! А зараз на аркушах паперу намалюйте в одному кружечку сумне обличчя, коли людина хвора, а в другому — веселе, коли людина здорова. (Діти малюють кольоровими олівцями в кружечках вирази облич.)

Учитель. А тепер давайте порівняємо два обличчя, що їх ви намалювали. Яке обличчя вам подобається: сумне чи веселе? Чому?

Діти. Веселе. Тому що воно приємне, хочеться на нього дивитися. (Вчитель демонструє малюнки декількох дітей.)

Учитель. Ось так і люди. Бувають веселі — це здорові фізично й духовно люди, а от сумні люди швидше за все — хворі. Народна мудрість говорить про те, що весела думка — половина здоров’я. Як ви це розумієте? (Відповіді дітей.)

Дитина 1.

Весело у світ дивіться,
Сум від себе проженіть.
Встали рано — усміхніться,
З радістю весь день живіть.

Дитина 2.

Усмішка, неначе сонце,
Світло і тепло дає.
Як загляне у віконце,
Зразу радісно стає.

Дитина 3.

Той здоровий, хто сміється,
Бо нічого не болить.
Все йому в житті вдається
І чудова кожна мить.

Дитина 4.

Гарна думка серце гріє,
І чарівним все стає.
Доброта зцілити вміє
І здоров’ячко дає.

Дитина 5.

Будьте всі здорові, діти,
З усмішкою в світ ідіть.
Хай вам щиро сонце світить.
Всі здоровими ростіть!

Усмішка, неначе сонце — слова Надія Красоткіна, музика Микола Ведмедеря
Усмішка, неначе сонце — слова Надія Красоткіна, музика Микола Ведмедеря

Учитель. Доброта, любов, добре ставлення до всіх людей, усмішка і весела вдача — це, справді, половина здоров’я. Така людина всіх навколо себе зігріває, дає позитивний заряд на цілий день, піднімає всім настрій. А гарний настрій — це запорука доброї роботи, удачі й здорової атмосфери в колективі. Ось ми пояснили і цей народний вислів. А народ має тих висловів так багато, що всіх і не скажеш, бо ви знаєте, що у нас, в Україні, що не сільце, то своє слівце! А тепер ви, діти, скажіть своє прислів’я.

Учень 1. Аби зуби, то хліб буде.

Учень 2. Держи голову в холоді, а ноги в теплі — проживеш довгий вік на землі.

Учень 3. На похиле дерево і кози скачуть.

Учні пояснюють ці вислови, як їх розуміють, і кажуть ще свої, хто які знає.

Учитель. Молодці, багато знаєте народних висловів і вмієте їх пояснити правильно. Чого вони навчають вас? (Відповіді дітей.) Так, вони вчать берегти здоров’я, не марнувати його, бо хворим бути погано, дискомфортно, неприємно. А ви вже знаєте багато правил, які допомагають зберегти ваш фізичний стан у відмінній формі. Які це правила? (Відповіді дітей.) Так, щоб бути здоровим, треба займатися фізкультурою і фізичною працею, дотримуватися режиму дня, повноцінно і правильно харчуватись і т. д. Послухайте вірші про це.

Дитина 1.

Нездорова в нас дитина.
Не весела, а сумна.
Рідна дівчинка, єдина,
Чим засмучена вона?

Дитина 2.

В неї зубки заболіли,
Не до сміху, як болить.
Чистити їх не хотіла,
От сумна й настала мить.

Дитина 3.

Є для ігор місць чимало:
Двір, майданчик, парк і сад.
Тож не грайтесь де попало —
Все тоді піде на лад.

Дитина 4.

Правила дорожні знайте,
По дорозі не біжіть.
Від дороги далі грайте —
Будете в безпеці жить.

Дитина 5.

Мити рук не забувайте,
Ноги мийте кожен раз.
Спати в ліжечко лягайте,
В чітко визначений час.

Дитина 6.

Є ще слово невеличке
І приємно так звучить.
Це хороше слово — звичка,
Нам без звичок не прожить.

Дитина 7.

Є погані звички й гарні,
Хай погані йдуть від нас!
А хороші звички, славні
Набувайте, в добрий час!

Учитель. Назвіть погані звички, що шкодять здоров’ю. Чому їх не треба набувати? (Діти називають і висловлюють свої думки.)

А тепер назвіть гарні звички, що допомагають зберегти здоров’я. (Діти називають гарні звички.) Візьміть ручки і в зошиті для читання запишіть ті народні вислови, які вам найбільше сподобалися і які, на вашу думку, допоможуть у житті. (Декілька дітей зачитує записані прислів’я.)

Учитель. Ось ми і поговорили з вами про здоровий спосіб життя. Що потрібно робити, щоб бути здоровим, життєрадісним, веселим і щасливим? Світ великий, було б здоров’я, каже народна мудрість. А у світ кожна людина приходить для добра — творити добро її завдання. Ростіть здоровими і добрими, розумними і мудрими, працьовитими і творчими, зігрівайте кожного своєю щирою усмішкою, великою любов’ю, добрим і теплим словом, мудрою порадою, бо ви прийшли у світ для добра. Якщо ви, діти, виростете такими: здоровими фізично і духовно, то наша нація буде здоровою і гарною, а рідна Україна, наша держава, стане могутньою і сильною. В добрий час і доброго вам здоров’я!

Подякувати автору

4149 6293 5206 2541

Красоткіна Надія Григорівна

Відеозаписи у виконанні та за участі Надії Красоткіної.

Перегляньте усі відеозаписи на YouTube

Відеозаписи творів Надії Красоткіної у виконанні дітей та дорослих.

Перегляньте усі відеозаписи на YouTube